روش بازار روپيه هرمزگان قزاقستان کره جنوبی

روش: بازار روپيه هرمزگان قزاقستان کره جنوبی قیمت ارز بازار هرمزگان

گت بلاگز وب‌گردی نجات از اعدام بعد از فوت مادر هنگام اجرای حکم

| مرد بنگاهدار که درجریان یک سرقت، مردی را به قتل رسانده بود، بعد از این‌که چهاربار پای چوبه دار رفت، درنهایت موفق به جلب رضایت خانواده مقتول شد. این درحالی

نجات از اعدام بعد از فوت مادر هنگام اجرای حکم

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، روز سوم تیرماه سال ٨٨ به ماموران پلیس پایتخت خبر یک جنایت درخیابان فداییان اسلام رسید. کارآگاهان بلافاصله عنوان را در دستور کار خود قرار دادند و با حضور درمحل اتفاق به تحقیق دراین رابطه پرداختند. ماموران دریافتند که مردم هنگام عبور از این خیابان خودروی پرایدی را درحال سوختن مشاهده کردند و بعد از خاموش کردن این خودرو، درصندوق عقب آن با جسد یک مرد روبه رو شدند. بلافاصله جسد به پزشکی قانونی انتقال یافته شد و خانواده اش نیز شناسایی شدند. دختر مقتول در تحقیقات به ماموران گفت: «پدرم بعد از برداشتن پول، جهت اجاره یک منزل به بنگاهی درهمین محل مراجعه کرد و دیگر از او خبری نشد.»
با این اظهارات، ماموران به سراغ مرد بنگاهدار رفتند. متصدی بنگاه درتحقیقات تلاش در منحرف کردن ماموران را داشت و بیانات دروغین را مطرح کرد، ولی درنهایت با زیرکی بازپرس و کارآگاهان جنایی لب به اعتراف گشود و گفت: «مقتول می خواست منزل ای را از من اجاره کند. او روزحادثه با خودش ٣ میلیون تومان پول آورده بود، من هم وسوسه شدم و جهت دزدی به همراه یکی از دوستانم به نام رامین او را به قتل رساندیم. من و رامین او را با طناب خفه کردیم و من با چکش ضربه ای به سرش زدم. بعد از آن پسرعمویم را صدا کردیم و با هم خودروی مقتول را درحالی که جسدش داخل آن بود، به آتش کشیدیم.»
با اعترافات این مرد، دو همدست او نیز دستگیر شدند و در بازجویی ها به جرم خود اعتراف کردند. این درحالی است که پزشکی قانونی نیز علت فوت را خفگی اعلام کرد. در ادامه پرونده جهت رسیدگی، به دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران فرستاده شد. متهمان در دادگاه محاکمه شدند و بعد ازپایان جلسه، هر سه نفر آن ها به اتهام دزدی مقرون به آزار به ١٠ سال زندان و به آتش کشیدن ماشین به پرداخت خسارت و رد مال محکوم شدند. همچنین متهم ردیف اول نیز به قصاص محکوم شد. این حکم در دیوان عالی کشور نیز تأیید شد و به مرحله اجرا درآمد. متهم چهاربار پای چوبه دار رفت، ولی هربار از خانواده اولیای دم مهلت گرفت. تا این بار آخر توانست رضایت آن ها را جلب کند؛ بنابراین پرونده جهت پیگیری ازجنبه عمومی جرم به شعبه چهارم دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران فرستاده شد. صبح دیروز این مرد درهمین شعبه به ریاست قاضی عبداللهی محاکمه شد. او درحالی که اشک می ریخت، به هیأت قضائی گفت: «باور کنید خیلی پشیمانم. آن وقت اعتیاد داشتم و در توهم مصرف مواد دست به این دزدی و جنایت زدم. ٥ سال بود که مادرم را ندیده بودم، تا این که به من خبر دادند، آخرین باری که پای چوبه دار رفتم، از ناراحتی سکته کرده و جان خود را از دست داده هست. او پیش از این هم هنگامی که پای چوبه دار رفته بودم، سکته کرده بود و بدنش فلج شده است بود. آخرین بار هم به خاطر من مُرد. جهت همین از هیأت قضائی تقاضای تخفیف مجازاتم را دارم که بتوانم به فرزندم پیگیری کنم و بتوانم سر مزار مادرم بروم. هنوز مشکی پوش مادرم هستم و به خاطر او عذاب وجدان زیادی دارم. ما دوخانه داشتیم که آن را فروختیم و به خانواده اولیای دم دادیم تا رضایت دادند. دیگر نمی خواهم در زندان بمانم و از کارهایم پشیمانم.»
درپایان نیز هیأت قضائی وارد شور شدند و متهم را به ١٠ سال زندان با احتساب ایام بازداشت محکوم کردند.

عبارات مهم : زندان
منبع:شهروند

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: زندان | خانواده | اعدام | قتل | چوبه دار | قصاص |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog