روش بازار روپيه هرمزگان قزاقستان کره جنوبی

روش: بازار روپيه هرمزگان قزاقستان کره جنوبی قیمت ارز بازار هرمزگان

گت بلاگز وب‌گردی ترکیبی که سلول های سرطانی را نابود می کند

طبق یافته محققان، سلول های بنیادی سرطان که موجب رشد تومورهای مرگبار و کشنده می شوند از طریق ترکیب آنتی بیوتیک ها و ویتامین C نابود می شوند.

ترکیبی که سلول های سرطانی را نابود می کند

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، محققان دانشگاه سالفورد بریتانیا دریافتند آنتی بیوتیک «داکسی سایکلین» همراه با اسید اسکوربیک (ویتامین C) به شکل چشمگیری در نابودی سلول های بنیادی سرطان در شرایط آزمایشگاهی موثر بوده اند.

عبارات مهم : ترکیبی
به گفته محققان، این متد می تواند توضیح جدیدی جهت نحوه پیشگیری از مقاوم شدن سلول های سرطانی به درمان و نحوه گسترش درمان های ترکیبی جهت مقابله با مقاومت به داروها باشد.

میشل لیزانتی، سرپرست این مطالعه، در این باره می گوید: «ما می دانیم که بخشی از سلول های سرطانی از شیمی درمانی فرار کرده و مقاوم به دارو می شوند. ما این استراتژی تازه را جهت یافتن مقابله با این مسئله انجام دادیم.»

وی در ادامه توضیح می دهد: «گمان ما جهت پاسخ به این مسئله مربوط به این حقیقت است که بعضی سلول های سرطانی، که به لحاظ متابولیکی انعطاف پذیر می نامیم، قادر هستند منبع سوخت خود را عوض کردن دهند. از اینرو زمانیکه درمان دارویی موجب کم کردن توانایی دسترسی به یک ماده مغذی خاص می شود، سلول های سرطانی انعطاف پذیر می توانند با یک منبع انرژی جایگزین خودشان را تغذیه کنند.»

این شیوه ترکیبی تازه مانع از عوض کردن رژیم غذایی این سلول های سرطانی می شود و آنها را به شکل موثری گرسنه می کند چراکه اجازه نمی دهد از سایر انواع بیوسوخت های موجود استفاده نمایند.

به گفته محققان، در این شیوه ویتامین C همچون بازدارنده گلیکولیز عمل می کند. گلیکولیز در میتوکندری که نیروگاه سلول تلقی می شود، انرژی تولید می کند.

تیم تحقیق اخیرا نشان داده بود که ویتامین C بالغ بر ۱۰ برابر زیاد از داروهای ۲-DG در توقف رشد سلول سرطانی موثر است ولی درحال حاضر این محققان می گویند در صورت مصرف ویتامین C با آنتی بیوتیک، تاثیر درمان ۱۰۰ برابر زیاد از داروهای سرطان ۲-DG خواهد بود.

منبع:مهر

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ترکیبی | محققان | ویتامین | ویتامین C | شیمی درمانی | سلول های سرطانی | تومور سرطانی | آنتی بیوتیک

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog