روش بازار روپيه هرمزگان قزاقستان کره جنوبی

روش: بازار روپيه هرمزگان قزاقستان کره جنوبی قیمت ارز بازار هرمزگان

گت بلاگز وب‌گردی تبلیغات روش‌های دوقلوزایی چقدر واقعیت دارد؟

اگر در یکی از کانال های بزرگ سرگرمی عضو هستید احتمالا مطلب دوقلودارشدن به آسانی آب خوردن بارها و بارها برایتان ارسال شده است هست.

تبلیغات روش‌های دوقلوزایی چقدر واقعیت دارد؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، آیا چنین چیزی بر اساس یک واقعیت علمی گفته شده است یا باید در گروه شایعه ها و باورهای نادرست قرار بگیرد؟ براساس آمار از هر 32 زایمان، یکی دوقلوزایی است ولی درمان های نازایی یا کم باروری، آمار دوقلودار شدن را تا دوبرابر زیاد کردن داده هست. البته در سال های اخیر هم سن ازدواج اوج رفته و هم بسیاری از زوج ها بنا به دلایل متفاوت فرزند دار شدن را به تأخیر می اندازند. حتی بسیاری از زن ها در دهه سوم زندگی ارزش هم تمایلی به مادر شدن ندارند. به طور طبیعی تغییرات هورمونی وابسته به سن ممکن است باعث رها شدن بیش از یک تخمک در یک وقت شود که همین موضوع، احتمال دوقلوزایی را زیاد کردن می دهد.

عبارات مهم : طبیعی

از طرفی زن هایی که سن آنها بالاتر می رود، زیاد سراغ استفاده از روش های درمانی مانند لقاح آزمایشگاهی یا همان IVFمی روند و چون در این روش ها معمولا بیش از یک سلول تخم به رحم انتقال یافته می شود، احتمال دوقلوزایی و حتی چندقلوزایی زیاد کردن می یابد. حالا شاید این پرسش برایتان مطرح شود که ژنتیک کجای ماجراست؟ اگر مادر به واسطه روش های درمانی دوقلو باردار شود، این دوقلوها ژنتیک نیستند ولی سابقه فامیلی تولد دوقلوزایی در خانواده مادری، سابقه قبلی دوقلوزایی و اوج بودن سن مادر احتمال دوقلوزایی ژنتیک را زیاد کردن می دهد.

احتمال این که یک زن صاحب دوقلوهای همسان شود، یک در 250 تا 300 است ولی احتمال این که دوقلوهای غیرهمسان داشته باشد به میزان مرسوم بودن آن در فامیل مادری شما بستگی دارد. بسیاری بر این باورند که مصرف لبنیات باعث دوقلوزایی می شود. آیا واقعا همین طور است؟ براساس پژوهش های مختلف، مصرف زیاد لبنیات می تواند احتمال دوقلوزایی را در زن هایی که زمینه ژنتیک دارند، زیاد کردن دهد. حتی گفته می شود، احتمال دوقلوزایی در زن هایی که زیاد شیر می خورند، پنج برابر زن هایی است که علاقه ای به مصرف محصولات لبنی ندارند. از طرفی خیلی ها می گویند همه مادرهایی که دوقلو باردارند، باید سزارین شوند. فراموش نکنید، نوع وضع حمل بستگی به شرایط قرارگیری جنین ها در رحم دارد.

اگر بعد از آخرین سونوگرافی، سر هر دو جنین پایین قرار گرفته باشد، مشکلی جهت وضع حمل طبیعی نخواهد بود ولی در صورتی که موقعیت یکی از جنین ها طبیعی نباشد، هیچ متخصصی ریسک نمی کند و روش سزارین پیشنهاد می شود. البته در گذشته این طور نبود و گاهی مادر، نوزاد اول را به روش طبیعی به دنیا می آورد و نوزاد دوم به کمک روش های مداخله ای (برش واژینال) متولد می شد که متاسفانه خطر خفگی یا نقص عضو، نوزاد را ترساندن می کرد. به همین علت متخصصان در حال حاضر با مشاهده کوچک ترین مشکلی سراغ سزارین می روند.

منبع:جام جم

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: طبیعی | نوزاد | ژنتیک | درمانی | سزارین | دوقلوزایی | دوقلو | کانال تلگرامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog